Frekvenční měniče - el-motor.cz - Elektromotory, Elektropřevodovky
152
archive,tax-product_cat,term-frekvencni-menice,term-152,theme-bridge,woocommerce,woocommerce-page,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-13.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive

Frekvenční měniče

Typy frekvenčních měničů

Volt-Hertz měniče

Z technického hlediska jsou tyto frekvenční měniče nejjednodušší. Jejich řízení frekvence spočívá ve sledování lineární závislosti mezi rychlostí a zatížením motoru. Používají se pokud není k dispozici přímé startovací zatížení nebo pokud rozsah rychlostí elektromotorů není příliš velký.
 

Vektorově řízené měniče

Měniče frekvence, které jsou řízeny vektorem neřídí střídavé motory s poměrem napětí / frekvence, ale změnu vstupního napětí a frekvence motoru. Tato metoda je optimální pro řízení točivého momentu. Takové frekvenční měniče mají i další výhody, např. při 3-fázových elektromotorech, které dokáží dělat přímé vysokorychlostní starty mohou nastavení otáček kontrolovat mnohem podrobněji.
 

Speciální vlastnosti frekvenčních měničů

Měniče nabízející skutečné parametrické řízení mají více než 95% účinnost. VYBO Electric má v nabídce frekvenční měniče s maximální kvalitou, které jsou schopny přizpůsobovat své funkce každé konkrétní aplikaci. Pomocí LED indikátorů a jednoduše ovladatelným panelem se dají pohodlně a efektivně uživatelům obsluhovat.