Elektropřevodovky čelní

Čelní převodovky

Čelní převodovky jsou určeny pro těžké aplikace jako důlní dopravníky, papírny, extrudéry nebo například přístavní jeřáby. Musí poskytovat vysokou provozní spolehlivost v drsných podmínkách, jako jsou horké, vlhké a prašné prostředí, při velmi nízkých otáčkách a těžkých nákladech. Výzvou je zvýšit výkonnost a zároveň umožnit nákladově efektivní modulární výrobu.

Kombinace vysoké účinnosti, všestranného výkonu a přiměřených cen dělá ze spirálového kuželového převodového motoru ideální řešení pro aplikace, kde se vyžaduje úhlový převodový motor s plynule vysokými výstupními kroutícími momenty.

Lidé si často myslí, že šnekové převodové motory jsou lepší volbou, protože mohou dosáhnout požadovanou výstupní rychlost a točivý moment za nižší cenu. Možná nevíte, že šnekové převodové motory jsou však ve skutečnosti méně účinné než spirálové kuželové převodové motory.

Šnekové ozubení je ve skutečnosti nejméně účinný typ ozubení a účinnost šnekových převodů je často pouze 80%, zatímco kuželové převodovky jsou efektivní na 90%. Kvůli vyšší účinnosti budete mít méně vytápění a méně slyšitelného hluku než u šnekových převodových motorů a pro daný výstupní moment budete moci používat menší motor.

Ačkoliv při výběru spirálového kuželového převodového motoru mohou být počáteční náklady vyšší, z pohledu nákladů na dlouhodobý provoz zaplatíte více, pokud si vyberete šnekový převodový motor, protože budete platit mnohem vyšší náklady na energii, protože šnekový převodový motor je méně účinný než kuželový převodový motor.