Elektromotory s brzdou 900 ot./min.-1

ELEKTROMOTORY S BRZDOU – 900 OTÁČEK

VÍCE INFORMACÍ

Informace týkající se výkonových parametrů, náhradních dílů, rozměrů atd. se nacházejí v popisech konkrétních produktů. U každého produktu najdete i fotografie elektromotoru a datový list ke stažení. Pokud přesto máte nějaké otázky a nejasnosti, případně potřebujete poradit s výběrem elektromotoru, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat na telefonní číslo +420 607 351 716 nebo na e-mail vyoral@el-motor.cz

PRINCIP FUNGOVÁNÍ BRZD

Zapojení: Elektromechanické brzdy představují brzdy, které jsou elektricky ovládané, ale mechanicky přenášejí točivý moment. Po aplikaci elektrického proudu napájena cívka vytvoří magnetické pole. Díky tomu se cívka změní na elektromagnet a začne tvořit magnetické čáry toku, které kotvu přitahují k povrchu brzdy. Náboj a armatura se montují klasicky na hřídel (který dodává zákazník). Jelikož je brzdová cívka pevně namontovaná, brzdový náboj, armatura a hřídel se zastaví ve velmi krátkém čase.
Odpojení: Když z brzdy vyjmeme elektrický proud, armatura se může otáčet s hřídelí. U většiny typů těchto motorů, při uvolňování energie, pružiny udržují kotvu v jisté vzdálenosti od povrchu brzdy, čímž se vytváří malá vzduchová mezera.