Elektromotory Pilové, ploché

Elektromotory Pilové, ploché se využívají v dřevo-zpracujícím odvětví. Výhodou je úzký plochý design, šetřící prostor. Mají pevnou, litinovou teplotně i nárazům odolnou kostru. Součástí motorů jsou speciální disky pro uchycení pilového kotouče Jsou navrženy pro zatížení S2, S3, S4, S5, S6.

Email: vyoral@el-motor.cz
Tel. číslo: +420 723 999 320

 

Model Input (Kw) Voltage (V) Price

KRM90LX-2 , P1=5.5 kW,  3x400V …….: 3 562,- CZK bez DPH/ks.

KRM90LX-4 , P1=4.2 kW,  3x400V…….: 3 354,- CZK bez DPH/ks.

KRM100L2-4 , P1=8 kW,  3x400V………: 5 174,-CZK bez DPH/ks.

KRME90L-2 , P1=3.5 kW,  1x230V………: 4 654,-CZK bez DPH/ks.

KRME100L1-4 , P1=3 kW,  1x230V………5 174:

PILOVÉ ELEKTROMOTORY

NÍZKÉ NEBO VYSOKÉ NAPĚTÍ? PORUŠENÍ ZÁKLADNÍCH ZÁSAD POUŽITÍ ELEKTRICKÝCH MOTORŮ

Musíte si uvědomit, že elektrické motory jsou součástí každodenního života téměř každé osoby na světě. Motory jsou všude, od auta, na kterém se vozíte, až po sekačku v garáži. Tato zařízení nám usnadňují život. Firmy s výrobními odděleními se na své úspěchy spoléhají i díky motorem. Existuje hromada různých motorů, mezi které patří i nízkonapěťové i vysokonapěťové motory. Poznejte vstupní a výstupní limity těchto mechanických a elektrických zázraků, aby se všechny problémy mohly rychle vyřešit hned na místě.

VŠE JE O SÍLE

Aby motory efektivně fungovaly používají určitý rozsah napětí a intenzity proudu. Elektrikáři a technici vědí, že průměrný výkon z motoru pochází z kombinace napětí a intenzity proudu. Zvyšte jednu hodnotu a druhá zvýší produkci většího výkonu. S ohledem na tyto skutečnosti se nemusí zdát důležité, jestli motor běží na nízké nebo vysoké napětí. V obou případech však existují výhody a nevýhody.

NAPĚTÍ TÝKAJÍCÍ SE PROUDU

Protože kombinace napětí a proudu pohání výkon motoru, jsou vždy v systému propojeny. Pokud použijete nižší napětí, než na jaké je motor dimenzován, kompenzuje se to odebíráním většího proudu ze zdroje. Tento scénář vede k problémům, jako například tepelné poškození motoru.

MOŽNÉ PROBLÉMY BLÍZKÉ ELEKTRONIKY, JAKO JSOU PC DESKY

Naopak, pokud přidáváte do motoru příliš mnoho napětí, stále přečerpávate přebytečný proud. Můžete mít motor se správným napěťovým rozsahem, ale musí se zvážit i jeho použití. Pokud potřebujete malý a přenosný motor, nízkonapěťové provedení nemusí nabídnout potřebný proud. Vinutí a měřiče drátu musí být dostatečně silné, aby se v systému mohl pohybovat velký proud. Velké části vyžadují velké skříně, které ve většině případů nejsou přenosné. Vysoké napětí dává designérům motoru možnost instalovat tenký drát. Proud se pohybuje přes tyto dráty bez problémů i s teplem. A tak skončíte s efektivním systémem, který pohání jeho konkrétní aplikaci.

UDRŽOVÁNÍ BEZPEČNÝCH PARAMETRŮ

Nejjednodušším způsobem, jak využít výhody každého motoru, je udržování jeho bezpečných parametrů. Nákup motorů, které jsou určeny pro vaši aplikaci. Výběr levného motoru namísto správného typu vás bude stát v dlouhodobém horizontu více peněz. Motory, které jsou provozovány mimo jejich konstrukčních parametrů se porouchají.

PODÍVEJTE SE NA ZATÍŽENÍ

Nezapomínejte, že efektivnost a úspěch vašeho motoru také závisí od funkcí zatížení. Pokud máte k motoru připojeny těžké zatížení, dbejte na to, aby při poklesu napětí při spuštění stoupl proud. Pokud jde o zatížení, postupujte podle specifikací motoru. Může zvládnout pouze zatížení, které je deklarováno v specifikaci. Vyměňte motor, pokud měníte zatížení na lehký nebo těžký typ. V důsledku toho může motor reagovat bez jakéhokoliv tepelného poškození.